Jak raz na zawsze oduczyć kota sikania na łóżko?

Jak raz na zawsze oduczyć kota sikania na łóżko?

Koty są inteligentnymi zwierzętami, które dbają o swoją czystość i higienę bardziej, niż inni czworonożni towarzysze człowieka. Nauka korzystania z kuwety zazwyczaj odbywa się błyskawicznie i już po kilku dniach ukochany mruczek wie, co ma robić.Czasem dzieje się jednak tak, że z niewiadomych przyczyn sierściuch przestaje współpracować, a wtedy pojawia się spory problem. Dowiedz się, jak skutecznie i szybko oduczyć kota sikania na łóżko.

Zastanów się nad przyczynami takiego zachowania

Wbrew często spotykanej opinii, koty nie sikają na łóżko, czy pościel tylko dlatego, że mają taki kaprys i chcą dopiec właścicielowi. Jeśli Twój zwierzak wcześniej nie przysparzał Ci tego rodzaju kłopotów, to praktycznie pewne jest, że dzieje się z nim coś złego. Częstym powodem okazują się schorzenia układu moczowego w postaci zapalenie pęcherza lub kamieni nerkowych. Ponadto, w wielu przypadkach przyczyn takiego zachowania należy doszukiwać się w problemach psychicznych. Właśnie dlatego, zanim spróbujesz oduczyć swojego kota sikania na łóżko, w pierwszej kolejności udaj się z nim do weterynarza.

Najczęstszym winowajcom jest nieposprzątana kuweta!

Wspominaliśmy już, że koty to niezwykle czyste zwierzęta.Ich często nadmierna higiena stanowi jednak źródło nie tylko zalet, ale i wad. Do tych ostatnich można zaliczyć niechęć do korzystania z brudnej kuwety, nawet wtedy, gdy Tobie wydaje się czysta. Stąd też piasek bądź żwir powinnaś wymieniać możliwie najczęściej, a najlepiej codziennie. Tylko w ten sposób będziesz mieć pewność, że nie to jest przyczyną złego zachowania. Pamiętaj, że skuteczne oduczenie kota sikania na łóżko nierzadko oznacza konieczność zmiany własnego podejścia!

Jak oduczyć kota sikania na łóżko? Pomóż mu pozbyć się stresu!

Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że dzień w dzień narażają swojego mruczka na silny stres, który jest najczęstszym źródłem niepożądanego zachowania. Właśnie dlatego, jeśli chcesz oduczyć kota sikania na łóżko, sprawdź, jak go skutecznie uspokoić.

Przede wszystkim, nie pozostawiaj zwierzęcia na długo samego w domu, a jeśli musisz, zapewnij mu odpowiednią rozrywkę. Świetnie sprawdzi się w tym zakresie ulubiona zabawka, drapak albo towarzystwo innego czworonoga. Poza tym staraj się unikać zapraszania dużej ilości obcych osób - wszelkie imprezy są dla kota źródłem ogromnego stresu. Jeżeli jednak nie dasz rady obejść się bez hucznych przyjęć, zapewnij zwierzęciu bezpieczną, wolną od hałasów i ludzi przestrzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl