Podpowiadamy, jak złożyć prześcieradło z gumką! 2 najłatwiejsze sposoby

Podpowiadamy, jak złożyć prześcieradło z gumką! 2 najłatwiejsze sposoby

 

Prześcieradło z gumką to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników funkcjonalności – niestety tylko do czasu jego składania. Choć modele tego typu idealnie leżą na materacu i nie przesuwają się w trakcie snu, to stworzenie z nich estetycznej kostki, która zapewni porządek w szafie, jest prawdziwym wyzwaniem. Jak złożyć prześcieradło z gumką, by wyglądało przyzwoicie? Poznaj dwa najłatwiejsze sposoby, z którymi poradzą sobie nawet najbardziej niecierpliwi!

 

Choć składanie prześcieradła z gumką potrafi być prawdziwym koszmarem, to wciąż warto mieć je w swojej sypialni! Wygodę odpoczynku, jaką zapewnia tego typu rozwiązanie, z pewnością docenią zarówno dzieci, jak i dorośli. Co więcej, tkanina, która dokładnie opina materac to gratka dla perfekcjonistów! Pokochają ją także osoby wyjątkowo wrażliwe na warunki snu i zabiegane, którym szkoda czasu na ciągłe poprawianie pościeli.

 

Jak złożyć prześcieradło z gumką? Postaw na rulon!

 

Najłatwiejszym i zarazem najpraktyczniejszym sposobem na złożenie prześcieradła z gumką jest zwinięcie go w estetyczny rulon. Jak to zrobić?

 

1. Złap prześcieradło za krótszy bok i połącz przeciwległe rogi – tak, by uzyskać podłużny prostokąt. Jeśli otrzymany prostokąt jest szeroki, ponownie złóż go na pół.

 

2. Jeśli chcesz złożyć prześcieradło z gumką tak, by wyglądało estetycznie i zajmowało jak najmniej miejsca, to na tym etapie warto je przeprasować.

 

3. Otrzymany prostokąt jest gotowy do zwinięcia. Po zrolowaniu możesz dodatkowo przewiązać materiał, np. za pomocą sznurka lub estetycznej wstążki.

 

Jak złożyć prześcieradło z gumką w kostkę?

 

Składanie prześcieradła z gumką w kostkę jest nieco bardziej skomplikowane. Tę metodę warto jednak wypróbować, jeśli chcesz umieścić niesforny element pościeli na kupce w szafie. Przedstawiamy garść wskazówek, które pomogą Ci uporać się z tym wyzwaniem.

 

1. Złóż prześcieradło na cztery – na tym etapie nie zwracaj uwagi na gumki.

 

2. Otrzymany prostokąt będzie miał dwa krótsze boki – jeden równy i drugi zakończony gumkami. Złap za rogi równego boku i mocno strzep prześcieradło. W efekcie narożniki z gumkami powinny się wyrównać i ułożyć jeden w drugi. Połóż tkaninę na płaskiej powierzchni i wyrównaj jej powierzchnię. Narożnik, w którym znajdują się gumki, zawiń do wewnątrz – tak, by uzyskać prostokąt.

 

3. Otrzymany kształt możesz dodatkowo złożyć i wygładzić lub zwinąć w rulon.

 

Jak widzisz, złożenie prześcieradła z gumką może być proste! Mamy nadzieję, że nasze sposoby pomogą Ci zapanować nad pościelowym nieładem i ułatwią przechowywanie niesfornych prześcieradeł.

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl