W jakiej temperaturze prać ręczniki, żeby były miękkie? Poznaj najlepsze sposoby na sukces

W jakiej temperaturze prać ręczniki, żeby były miękkie? Poznaj najlepsze sposoby na sukces

Ręczniki należą do obowiązkowego wyposażenia każdej łazienki. Ich miękkość i chłonność sprawia, że kąpiel lub prysznic są przyjemnością. Wbrew pozorom ręczników wcale nie trzeba mieć wiele, wystarczy jedynie kilka, o które trzeba regularnie dbać. Dzięki temu przez długi czas będą miękkie i kolorowe. W jakiej temperaturze prać ręczniki? Dzisiaj odpowiemy na to pytanie.

Dlaczego regularne pranie ręczników jest obowiązkowe?

To, że ręczniki trzeba prać, wie prawdopodobnie każdy. Jednak w skrócie należy wyjaśnić, dlaczego regularna higiena tego akcesorium jest niezbędna dla Twojego zdrowia oraz kondycji ręczników. Nawet po bardzo dokładnym myciu na skórze pozostaje część martwego naskórka, który jest ścierany przez ręcznik. Razem z nim na włóknach osadza się między innymi żel pod prysznic, mydło i inne środki do pielęgnacji. Zanieczyszczone tym włókna z czasem zaczynają być siedliskiem dla bakterii, a także powstającej pleśni, która może rozwijać się, gdy ręcznik jest długo wilgotny. Wtedy, zamiast osuszać swoje ciało, nakładasz na niego szkodliwe organizmy. Dlatego należy zmieniać ręczniki minimum raz w tygodniu. W jakiej temperaturze prać ręczniki, żeby zachować ich wygląd?

Pierz ręczniki osobno i stosuj się do zaleceń producentów

Na pewno warto prać ręczniki oddzielnie od reszty ubrań. Powód jest bardzo prosty, podczas prania z ręczników odrywają się fragmenty włókien, które mogą osadzać się na ubraniach, co później jest dość trudno usunąć. Dodatkowo może dojść do zafarbowania tkaniny, czego z pewnością chcesz uniknąć. W związku z tym należy także unikać prania ręczników kolorowych z białymi, ponieważ po zakończeniu programu pralki, możesz wyjąć z niej szarą wersję swoich śnieżnobiałych ręczników. Na pewno jeśli chodzi o pytanie, w jakiej temperaturze prać ręczniki, jest jedna prosta zasada, trzeba stosować się do zaleceń producenta.

W jakiej temperaturze prać ręczniki w pralce automatycznej?

Na pewno ręczne czyszczenie ręczników nie jest już konieczne. Doskonale radzą sobie z nimi wszystkie pralki automatyczne. Z pewnością optymalną temperaturą do prania, jeśli producent nie zaleca inaczej, jest sześćdziesiąt stopni Celsjusza. Razem z dobrymi środkami czyszczącymi z łatwością pozbędziesz się wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Można pokusić się o wysuszenie ich w suszarce automatycznej, jednak również bez niej ręczniki z łatwością utracą zgromadzoną wodę. Wystarczy powiesić je na słońcu lub rozwiesić na domowej suszarce na pranie. Na koniec złóż je do szafki i gotowe. Teraz już wiesz, w jakiej temperaturze prać ręczniki. Pamiętaj, żeby po każdym użyciu pozwolić im wyschnąć. Wtedy przez długi czas zachowają swoje właściwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl